Αρχική Αθλητικά ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ για το Στίβο της Πνοής

ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ για το Στίβο της Πνοής

Από Gerasimos Kotsiris

Η συνεχής προσπάθεια του Αθλητικού μας συλλόγου προωθεί και ενδυναμώνει τον στίβο στοΜεσολόγγι κάνοντας βήματα προόδου κάθε μέρα. Η ΠΝΟΗ συμμετείχε με πολυάριθμη αποστολή αθλητών/τριών στο Δ’ Αγώνα του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Κ14-Κ12 Ατομικών Αγωνισμάτων που διεξήχθη στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας το Σάββατο 19/10/2024 και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις έχοντας συμμετοχή σχεδόν σε όλα τα αγωνίσματα!

Τη 2η θέση κατέκτησε η αθλήτριά μας Μαρία Ξηρού στα 60μ εμπόδια με χρόνο 10.87

Τη 2η θέση κατέλαβε και η αθλήτριά μας Ευφροσύνη Σαμαλέκου με άλμα εις ύψος στο 1.25

Την 3η θέση στο βάθρο κέρδισε η αθλήτριά μας Αγαθή Ντρούκα στα 60μ με χρόνο 9.16

Με το χάλκινο μετάλλιο «φλέρταραν»οι αθλήτριές μας Βάσια Μακρή και Πηγή Νικολοπούλου που κατέκτησαν την 4η θέση στη σφαίρα (7.31) και στο vortex (25.60) αντίστοιχα!

Τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή μας!

Είμαστε δίπλα σε όλα τα παιδιά μας, να ενθαρρύνουμε κάθε βήμα τους γιατί κάθε προσπάθεια να ξεπεράσουν τα όριά τους αποτελεί πηγή έμπνευσης για όλους μας!